9 zasady skutecznego pozycjonowania 

Każdy wie, że posiadając stronę internetową, ważnym czynnikiem jest pozycjonowanie. Wysoka pozycja w wyszukiwarkach to niemalże gwarancja stałego źródła klientów. Dlatego warto po znać 9 podstawowych zasad skutecznego pozycjonowania, które zapewni wysokie pozycje w Google. 

1. Odpowiednia architektura witryny stanowi bardzo ważny element pozycjonowania strony www. Zapewne ona błyskawiczne do tarcia do najważniejszych treści dla użytkowników jak również i robotów indeksujących. nie można przy tym zapominać o linkowaniu wewnętrznym oraz indeksowanie tylko najważniejszych podstron.  

2. Jednym z podstawowych czynników pozycjonowanie UK jest optymalizacja adresów URL. Nie jest to niezbędne, jednak, jeżeli istnieje taka możliwość warto użyć słowa kluczowe w nazwie domeny. Warto zadbać adresy zawierały najważniejsze słowa kluczowe przypisane dla danej podstrony. 

3. Dwa współgrające ze sobą elementy pozycjonowania to odpowiednia struktura strony a także linkowanie wewnętrzne. Umiejętność linkowania pozwala na określenia oraz rozdzielanie przepływu page rank’u pomiędzy wybranymi podstronami.  

4. Kolejnym ważnym czynnikiem pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce Google jest prawidłowe nakierowania na słowa kluczowe, które zawiera link wewnętrzny. Gdy tylko istnieje taka możliwość należy użyć linków z anchor tekstem zgodnym z najważniejszym słowem kluczowym. 

5. Nie można zapominać, aby słowo kluczowe przypisane danej podstronie pojawiały się kilka razy teraz ci witryna. W tym musi ono pojawić się znacznikach <h1> <h2> <h3> a także w tytule strony. Treść występująca na witrynie musi być odpowiednio nasycona słowami kluczowymi. Tylko w ten sposób Google może ją przypisać do odpowiedniego katalogu. 

6. Nie można pominąć kwestii duplikacji treści w kontekście pozycjonowanie UK stron internetowych. Należy to rozważyć dwie kwestie. chodzi o duplikacje treści w obrębie witryny a także duplikacja treści zaindeksowanych w Google. Tworząc treść na stronę internetową trzeba pamiętać by była ona wyłącznie unikalna kropka treść i nie mogą być kopiowane z innych stron.  

7. Do kanibalizacji słów kluczowych w pozycjonowaniu dochodzi wtedy, gdy to samo słowo kluczowe zostaje użyte po tym awizacji kilku stron. Roboty Google samodzielnie wybierają stronę, którą będą wyświetlać pod wybrane zapytanie. Niestety często efekt jest taki, że jako główna strona do zapytania wyświetla się nie ta którą wskazywał właściciel. 

8. Obecnie jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na pozycjonowanie UK W rankingach jest szybkość ładowania strony. Najczęściej wybieranym narzędzie do oceny prędkości jest PageSpeed Insights, które dodatkowo wskazuje elementy wymagające poprawy. 

9. Strony mobilne również mają swój duży wpływ na pozycjonowanie stron internetowych. Warto o tym pomyśleć, kiedy strona internetowa była projektowana jeszcze kilka lat temu i do dziś jej szata graficzna nie została zaktualizowana. Ma to istotny wpływ, ponieważ na dzień dzisiejszy większość użytkowników internetowych obsługuje właśnie w stronę mobilne.