Abonament samochodowy, czyli najlepszy sposób finansowania aut?

W dobie powszechnego dostępu do pojazdów samochodowych i w czasach, kiedy swoje własne auto posiada niemalże każdy z prawem jazdy, powstało wiele mniej lub bardziej opłacalnych i atrakcyjnych sposobów na to, aby pozyskać swoje cztery kółka na własność. Z uwagi na ogólny stan majątkowy Polaków, bardzo rzadko decydujemy się na zakup zupełnie nowego samochodu prosto z salonu i raczej poszukujemy alternatyw. Czy abonament samochodowy to rozwiązanie, które pozwala obejść pewne ograniczenia finansowe?

Chociaż ta forma finansowania kojarzy się nam głównie z usługami zupełnie odrębnymi, okazuje się jednak, że abonament samochodowy to rozwiązanie, które może pochwalić się rosnącym zainteresowanie i nic dziwnego, gdyż są ku temu solidne podstawy.W odróżnieniu od zakupu gotówkowego pojazdy z salonu, nie musimy martwić się tutaj o wygórowany i jednorazowy wydatek, ponieważ opłaty są bardzo wygodnie rozłożone. Wspólną cechą, a jednocześnie zaletą jest to, że otrzymujemy zupełnie nowy pojazd, a nie używany z wysokim przebiegiem i nieznanymi nam usterkami.

Abonament samochodowy i jego najważniejsze cechy

Należy zacząć od tego, że mamy pełną dowolność co do tego, na jaki model postawimy. Oczywiście, ograniczenie stanowi oferta firmy finansującej, aczkolwiek te najczęściej mogą zaprezentować nam naprawdę szeroki wybór zarówno pod względem marki, modelów, segmentu, jak i samego wyposażenia. W dużym skrócie, możemy użytkować takie auto, o jakim zawsze marzyliśmy.

Oczywiście należy mieć tutaj na uwadze pewne koszty, gdyż będziemy musieli liczyć się z comiesięcznym wydatkiem, który dotyczy opłaty abonamentowej za korzystanie z naszego samochodu. Warto przy tym mieć świadomość, że kierowca, który jest właścicielem pojazdu także jest zobowiązany do wielu opłat, a tutaj w koszt comiesięcznego czynszu niemalże wszystko jest już wliczone. To np. przeglądy techniczne, sezonowa wymiana ogumienia oraz płynów eksploatacyjnych i części, naprawa drobnych usterek, a także gwarancja pojazdu zastępczego na wypadek poważniejszej awarii.