Adwokat rozwodowy w Warszawie – kiedy warto zasięgnąć pomocy?

Rozwód to gorzki owoc długotrwałych nieporozumień oraz różnic charakterów, które dawały o sobie znać w relacjach współmałżonków. Zachodzi wówczas konieczność podzielenia wspólnego dobytku uzyskanego już po zawarciu małżeństwa. Sprawiedliwy podział majątku często jest uzależniony od winy, jaką ponoszą obie strony. Adwokat rozwód Warszawa to specjalista od praca cywilnego, który pozwala skuteczniej dochodzić swoich praw w sądzie w sprawach rozwodowych.

Kim jest adwokat rozwodowy?

W praktyce, interesy strony może reprezentować każdy adwokat posiadający uprawnienia do funkcjonowania w zawodzie prawniczym. Prawo jest jednak niezwykle rozległe i nawet najwybitniejsi specjaliści mają problem, aby opanować wszelkie meandry prawa. Dlatego też, prawnicy zwykle posiadają swoje specjalizacje w węższej dziedzinie prawa. Sprawy rozwodowe są regulowane przez prawo rodzinne, które stanowi dział praca cywilnego. Adwokat rozwód Warszawa jest zatem prawnikiem, który specjalizuje się w prawie rodzinnym i ma duże doświadczenie w reprezentowaniu interesu swoich klientów w trakcie postępowania rozwodowego.

Kiedy warto zatrudnić adwokata rozwodowego?

Jeśli obie strony dojdą do wspólnego porozumienia w kwestii podziału majątku oraz rozdzielenia praw rodzicielskich, pomoc adwokata nie jest potrzebna. Niestety, w dużej liczbie postępowań rozwodowych obie strony wzajemnie obarczają się winą. Sąd staje wówczas przed trudnym dylematem orzeczenia rozwodu z winy jednego ze współmałżonków. Budzi to ogromne emocje, przez co na sali często dochodzi do awantur. Adwokat rozwód Warszawa w dużej mierze skupia się na temperowaniu klienta i reprezentowaniu jego interesów w sposób rzeczowy i chłodny.

Głównym przedmiotem jest oczywiście sprawiedliwy podział majątku wspólnego oraz rozdzielenie opieki rodzicielskiej. O ile przed ślubem współmałżonkowie nie zawarli intercyzy, na sali sądowej rozstrzygają się losy majątku całego życia. I tak, jedna ze stron może stracić wszystko, choć wina być może nie leży po jej stronie. Aby uniknąć podobnych sytuacji, warto skorzystać z fachowego wsparcia adwokata od rozwodów w Warszawie. Prawnik dobierze najlepszą linię obrony oraz zajmie się rzeczowym przedstawieniem argumentów, co znacznie zwiększy szanse pozytywnego werdyktu.

Jak przebiega postępowanie rozwodowe?

Uzyskanie rozwodu w sytuacji, gdy ciężko orzec bezwzględną winę jednej ze stron, nie jest zadaniem łatwym. Sąd nie tylko orzeka o winie, ale również podejmuje działania ukierunkowane na pogodzenie współmałżonków. W związku z tym, rozbiera na czynniki pierwsze życie współmałżonków i stara się dostrzec przyczyny problemu. Na wstępnym etapie postępowania rozwodowego bardzo często sąd decyduje o konieczności przeprowadzenia mediacji. Wówczas, niezależny mediator wysłucha obu stron i postara się skłonić do porozumienia. Nawet jeśli mediacje nie przyniosą zażegnania kryzysu w małżeństwie, mogą doprowadzić do porozumienia w kwestiach spornych, np. podziale majątku.