Audi, Porsche a może BMW? Wynajem długoterminowy, jako opcja dla każdej marki

Posiadanie samochodu to aktualnie już nie taki przywilej, jak było to chociażby jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Dziś swoje auto ma niemalże każdy, a przynajmniej jedno znajduje się w większości rodzin. Z drugiej strony, dość sporą rzadkością – przynajmniej w naszym kraju, jest kupowanie samochodów prosto z salonu. O wiele popularniejszą opcją okazuje się być zakup samochodu z rynku wtórnego, gdyż te używane egzemplarze są o wiele tańsze, przez co też o wiele bardziej dostępne. Nasuwa się zatem pytanie, czy większość z nas skazana jest na to, aby nigdy nie posiadać zupełnie nowego pojazdu?

Tak naprawdę, jesteśmy w stanie odnaleźć kilka ciekawych form finansowania samochodów. Z uwagi na ograniczone z założenia możliwości finansowe, odrzucamy tutaj zakup za gotówkę, gdyż to bardzo duży, przynajmniej rzędu kilkudziesięciu tysięcy, jednorazowy wydatek, który i tak koniec końców, bardzo często okazuje się nieopłacalny, gdyż pojazd szybko traci na wartości. Jeśli nawet chcemy posiadać najnowszą wersję BMW wynajem długoterminowy to wyjście, które pozwoli nam na to, przy relatywnie niskim koszcie.

Wynajem długoterminowy – wysokie możliwości przy niskiej cenie?

Jedną z największych zalet najmu długoterminowego wydaje się być to, iż klient nie ma tu do czynienia z jednorazowym wydatkiem, który może mocno nadszarpnąć jego budżet. Koszty rozłożone są na wygodne, comiesięczne opłaty czynszowe, w które wliczone jest już niemal wszystko to, co konieczne jest do komfortowego i swobodnego użytkowania samochodu. Mowa zatem m.in. o ubezpieczeniu, sezonowej wymianie ogumienia, części i płynów eksploatacyjnych, serwisowaniu, przeglądach technicznych, naprawie drobnych usterek, a także gwarancji samochodu zastępczego na wypadek poważniejszych awarii. My musimy tylko dbać o to, aby auto było zawsze zatankowane. Inną sprawą jest limit kilometrów, jaki dotyczy nas w skali roku. Zwykle to 10 000 kilometrów, jednak można ustalić to indywidualnie podczas podpisywania umowy.