Ceny przemysłowych bram harmonijkowych

Nowoczesne, przemysłowe systemy ogrodzeń to najnowsze wynalazki technologiczne, które wpływają na jakość i szybkość wykonywanej pracy. Przyglądając się wielkim magazynom, halom produkcyjnym, itp. zauważymy, że w zdecydowanej mierze mamy do czynienia z bramami łamanymi, nazywanymi również harmonijkowymi. Czy opłaca się montować przemysłowe bramy harmonijkowe?

Brama harmonijkowa – informacje ogólne

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad brama harmonijkowa cena do firmy, należy dowiedzieć się czym one tak właściwie są. To konstrukcja składająca się z wysokiej jakości paneli, które mogą być połączone za pomocą specjalnych zawiasów lub też przy pomocy specjalnych uszczelek między segmentowych. Producent w swojej ofercie ma zawsze kilka rodzajów bram z odpowiednim wykończeniem pomiędzy panelami.

Tego typu bramy mogą być obsługiwane ręcznie lub też za pomocą napędu elektrycznego. Najnowocześniejsze bramy harmonijkowe mogą być także obsługiwane przy pomocy sterowników na przycisk i sterowników kodowanych cyfrowo. Spotykane są również bramy, które można otwierać/zamykać za pomocą specjalnych nadajników.

Materiały do produkcji bram harmonijkowych

Jeżeli ktoś bierze pod uwagę zakup przemysłowej, taniej bramy harmonijkowej, do wyboru będzie miał trzy rodzaje konstrukcji: stalową, aluminiową lub stalowo – aluminiową. Przy czym trzeci rodzaj bram jest najrzadziej spotykany. W zdecydowanej większości spotyka się jeden materiał, który pozwala na stworzenie solidnej konstrukcji budowlanej. Pozwala to na jej długie użytkowanie. Duża wytrzymałość sprawia, że bramy są w stanie wytrzymać nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Część bram posiada również przeszklone elementy, które z powodzeniem zastępują okna w budynku firmowym – magazynowym, itd.

Wybierając bramę harmonijkową w niskiej cenie warto uwzględnić jej odpowiednie ocieplenie. W szczególności, jeżeli w danym budynku w zimie prowadzone są cały czas prace. Ocieplenie wykonane z pianki poliuretanowej lub wełny mineralnej sprawi, że ciepło nie będzie uciekać, a do środka nie będzie przedostawać się zimne powietrze.

Funkcjonalne i tanie bramy harmonijkowe

Przedsiębiorcy rozmyślający się nad montażem bram o budowie łamanej – harmonijkowej muszą dowiedzieć się jakie mają one zalety, aby wiedzieć, że podejmują dobrą inwestycję dla swojej firmy. Mówiąc o zaletach należy wspomnieć o:

  • cichym działaniu,
  • niskim zużyciu energii elektrycznej, jeżeli chodzi o bramy z napędem,
  • minimalnej ilości prac konserwacyjnych,
  • małej ilości zajmowanego miejsca,
  • wyborze strony, gdzie brama ma się chować,
  • dowolnej kolorystyce paneli składających się na bramę,
  • dźwiękochłonności,
  • wysokiej odporności na wiatr,
  • maksymalnym poziomie utrzymania ciepła.

Ten szereg zalet powinien pomóc podjąć ostateczną decyzję, jeżeli chodzi o zakup wysokiej jakości bram przemysłowych. Nie można również zapomnieć, że wszystkie bramy harmonijkowe mogą być dopasowane do poszczególnych wymiarów – również, jeżeli chodzi o niestandardowe rozmiary bram wjazdowych.