Doradztwo biznesowe – gdzie się zgłosić i co oferują takie firmy?

Doradztwo biznesowe to usługa bardzo ceniona przez przedsiębiorców różnych branż. Firmy oferujące usługi z zakresu doradztwa biznesowego, pomagają w rozwoju firmy i w budowaniu nowoczesnych strategii biznesowych. Sprawdź, gdzie zgłosić się po pomoc w zakresie biznesu oraz na co można liczyć?

Doradztwo biznesowe prowadzone jest przez firmy konsultingowe i firmy doradcze. Zazwyczaj w każdym większym mieście bez najmniejszego problemu takie firmy znajdziemy. Jeżeli nie, warto skorzystać oczywiście z pomocy internetu, wpisując do wyszukiwarki hasło np. doradztwo biznesowe Wrocław (lub inne miasto, w którym prowadzisz działalność). Z pewnością szybko znajdziesz odpowiednią organizację.

Jak przebiega współpraca z firmami zajmującymi się doradztwem biznesowym?

Jak przebiega współpraca z firmami zajmującymi się doradztwem biznesowym? To zależy od konkretnej firmy, do której się zgłosimy. Najlepsze firmy jednak maja pewien schemat działania.

Po pierwsze, jest to głęboka analiza potrzeb. Nie każda firma potrzebuje tego samego. Każde przedsiębiorstwo ma inne potrzeby i boryka się z innymi problemami. Dlatego, w dobrych firmach szkoleniowych i konsultingowych. Pracują wykwalifikowani, doświadczeni trenerzy, którzy najpierw rozmawiają ze zgłaszającymi się klientami, a następnie analizują najważniejsze potrzeby i problemy.

Po drugie, koncepcja pomocy. Dopiero po dogłębnej analizie można przejść do tworzenia koncepcji. Specjaliści tworzą koncepcję rozwoju przedsiębiorstwa, która jest dopasowana faktycznie do potrzeb. Dobrze dopasowana koncepcja może uratować firmę, a na pewno jest pomocna w poprawie kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Wszystkie pomysły omawiane są z klientami i modyfikowane w razie potrzeby.

Po trzecie, realizacja planów. W zależności od potrzeb, następuje realizacja planów. Może przyjąć ona różne formy. Dla jednych najkorzystniejsze będą konsultacje, dla innych warsztaty, a jeszcze dla innych szkolenia, np. dla pracowników. Podczas realizacji wykorzystywane są różne narzędzia oraz formy przekazu. Jakie? Np. filmy, nagrania, prace w grupach, praca indywidualna, wykłady i wiele innych, dopasowanych do potrzeb i indywidualnych wymagań klienta.

Po czwarte, wdrożenie. Po kursach i wiedzy teoretycznej następuje czas weryfikacji oraz wdrażania tych umiejętności. To dzięki zdobytej wiedzy można liczyć  na uzyskanie maksymalnych korzyści dla swojego przedsiębiorstwa.

Usługi firm doradczych

Doradztwo biznesowe to bardzo szerokie pojęcie. Biorcą pod uwagę różnorodne potrzeby firm, usługi firm doradczych są bardzo zróżnicowane. Najczęściej doradztwo biznesowe działa w kilku obszarach:

  • Skuteczna sprzedaż- aktywna sprzedaż, zarządzanie sprzedażą, obsługa klienta, negocjacje – wszystko po to, aby Twoja firma lepiej zarabiała!
  • Skuteczny marketing – social media, automatyzacja marketingu, relacje w biznesie – po to, aby móc jeszcze lepiej kontaktować się ze swoimi klientami.
  • Strategie rozwoju przedsiębiorstw –  opracowywanie strategii, ale również jej praktyczne wdrażanie, po to, aby firma mogła się rozwijać.
  • Efektowane zarządzanie przedsiębiorstwem – mapowanie procesów biznesowych, zarządzanie – po to, aby wszystkim w Twojej firmie pracowało się lepiej i efektywniej.
  • Zarządzanie projektami – nauka wykorzystywania narzędzi informatycznych, oraz metod łańcucha krytycznego, po to, aby firma mogła funkcjonować jeszcze lepiej, szybciej i efektywniej.
  • Szkolenia informatyczne – pogłębianie wiedzy z zakresu informatyki, programów komputerowych i audytów, dzięki czemu pracownicy zdobędą nowe umiejętności, a ich praca będzie wygodniejsza, przyjemniejsza, szybsza i bardziej efektywna.
  • Przywództwo, motywowanie zespołów – nauka liderowania, kierowania zespołem, przywództwo, motywowanie zespołu, tworzenie efektywnych zespołów, nauka komunikacji, prezentacji i wystąpień, dzięki czemu właściciel czy osoba kierująca firmą lub działem, stanie się prawdziwym liderem, szanowanym przez zespół.