Dubeltówka Merkel SxS 60E

Dubeltówka Merkel SxS 60E to niemiecki karabin dwururkowy, który został wyprodukowany w latach 60. XX wieku. Jest to typowa broń myśliwska, która jest najczęściej używana do polowań na dzikie zwierzęta. Cechuje się doskonałą jakością wykonania i precyzją. Jest to idealna broń dla myśliwych, którzy cenią sobie niezawodność i skuteczność. Merkel SxS 60E posiada 2 lufy o kalibrze 12,7 mm, które są skręcone w jedną całość, co sprawia, że jest bardzo skuteczna w polowaniach. Ponadto model ten jest bardzo lekki i poręczny, dzięki czemu łatwo się go nosi.

Użytkowanie dubeltówki Merkel SxS 60E

Merkel SXS 60E to klasyczna dubeltówka, która łączy w sobie nowoczesną technologię i tradycyjny design. Jest lekka i łatwa w obsłudze, a jej doskonała jakość wykonania sprawia, że jest to jeden z najbardziej popularnych modeli broni myśliwskiej (http://sklep-bron.pl/b/), jak również bardzo popularna wśród kolekcjonerów broni. Aby używać broni, należy wybrać amunicję o odpowiedniej kalibrze, naładować magazynek, a następnie przeładować karabin. Merkel SXS 60E ma dwie lufy o różnej długości (60 cm i 70 cm), co sprawia, że jest bardzo uniwersalna i może być używana do polowania na różnego rodzaju zwierzynę.

Charakterystyka dubeltówki Merkel SxS 60E

Karabin posiada drewnianą, ręcznie robioną kolbę oraz metalowy korpus. Broń łatwo się trzyma i prowadzi. Jest wyposażona w bezpiecznik, który uniemożliwia strzelanie, jeśli karabin nie jest ustawiony w prawidłowej pozycji. Każda komora jest wyposażona w dźwignię bezpiecznika, która uniemożliwia strzelanie z tej komory, jeśli bezpiecznik jest ustawiony w pozycji „wył”. Dźwigienki bezpieczników mogą być ustawione w trzech pozycjach:wył,zamknięty iotwarty. W pozycjiotwarty każda komora może być używana do strzelania, a w pozycjizamknięty komory są zablokowane i nie można ich używać. W pozycjiwył obie komory są zablokowane i nie można ich używać.

Wady i zalety Merkel SxS 60E

Nie ma zbyt wielu minusów tej broni osobistej, ale jest kilka. Największą wadą jest to, że jest ona bardzo droga. Może kosztować nawet tysiące dolarów. Jest to bardzo wysoki koszt, a tym samym nie jest dostępna dla każdego. Ponadto broń ta jest dostępna tylko w niektórych krajach. Nie jest dostępna np. USA. Merkel SXS 60E nie jest dostępna w wersji lekkiej. Do zalet możemy zaliczyć to, że jest wytrzymała i jest najbardziej wszechstronnych modeli dubeltówek dostępnych na rynku.