Endoskopowe usuwanie przepukliny kręgosłupa ma niską cenę

Endoskopowa operacja kręgosłupa jest minimalnie inwazyjną techniką stosowaną w leczeniu różnych chorób kręgosłupa. Najczęstszym powodem endoskopowej operacji kręgosłupa jest usunięcie przepukliny dysku. Ten rodzaj operacji jest czasem stosowany w leczeniu innych stanów, takich jak zwężenie kręgosłupa, zwężenie foramina i choroba krążka zwyrodnieniowego.

Dzięki temu, że nie jesteś w szpitalu ceny endoskopowego usuwania przepukliny kręgosłupa nie jest za wysoka

Endoskopowa operacja kręgosłupa jest zwykle wykonywana jako procedura ambulatoryjna, co oznacza, że ​​pacjent nie musi pozostać w szpitalu przez noc. Operacja odbywa się zwykle w znieczuleniu ogólnym, co oznacza, że ​​pacjent śpi podczas zabiegu. Chirurg, na przykład Doktor Maciej Bujko, wykonuje małe nacięcia w plecy pacjenta i wprowadza do nacięcia niewielki aparat zwany endoskopem.

Endoskop pozwala chirurgowi zobaczyć w kręgosłupie pacjenta bez konieczności nacięcia. Następnie chirurg używa specjalnych instrumentów do usunięcia przepukliny dysku lub do leczenia drugiego stanu. Endoskopowa operacja kręgosłupa jest stosunkowo nową procedurą i nadal trwa debata na temat jej skuteczności. Niektóre badania wykazały, że endoskopowa operacja kręgosłupa jest tak samo skuteczna jak tradycyjna operacja otwartego kręgosłupa, podczas gdy inne badania wykazały, że operacja endoskopowa może nie być tak skuteczna w niektórych rodzajach stanów.

Endoskopowa operacja kręgosłupa jest zwykle tańsza niż tradycyjna operacja otwartego kręgosłupa, ponieważ wymaga mniej czasu na sali operacyjnej i ma krótszy czas regeneracji.

Endoskopowe usuwanie przepukliny kręgosłupa jest przystępne cenowo

Operacja endoskopowa wiąże się również z niższym ryzykiem powikłań niż tradycyjna operacja otwarta. Jeśli rozważasz endoskopową operację kręgosłupa, ważne jest, aby omówić wszystkie opcje z chirurgiem. Endoskopowa operacja kręgosłupa jest minimalnie inwazyjną zabiegiem chirurgicznym stosowanym w leczeniu różnych stanów kręgosłupa. Przepuklinowy dysku występuje, gdy zewnętrzna warstwa krążka pęka, a wewnętrzna substancja podobna do żelowej wycieknie.

Może to wywierać nacisk na nerwy kręgosłupa i powodować ból. Endoskopowa operacja kręgosłupa jest minimalnie inwazyjnym sposobem usunięcia przepukliny dysku i złagodzenia ciśnienia na nerwy kręgosłupa. Zalety endoskopowej operacji kręgosłupa w stosunku do tradycyjnej operacji otwartego kręgosłupa obejmują mniej bólu, krótsze pobyty szpitalne i szybsze odzyskiwanie. Endoskopowa operacja kręgosłupa jest zwykle wykonywana jako procedura ambulatoryjna, co oznacza, że ​​możesz wrócić do domu tego samego dnia.

Średni koszt endoskopowej operacji kręgosłupa wynosi 15 000 USD. Obejmuje to opłatę chirurga, opłatę za obiekt i koszt znieczulenia.