Gdzie i czy w ogóle można dokupić klamki do okien?

Okno bez klamek można zamontować w każdym budynku, ale czy jest to dobre rozwiązanie? Na pewno niepraktyczne. Klamki czasem się psują, łamią, czasem też zużywają, ale przecież to nie problem, bo można je dokupić. Czy do każdego okna?

Klamki okienne – duży wybór, różne rodzaje

Aktualnie klamki okienne można dostać bez najmniejszego problemu. Występują w wielu rodzajach, a nierzadko różnią się także wyglądem. W sprzedaży dostępne są klamki jednoramienne oraz dwuramienne. Te drugie wyglądają nieco staromodnie, a przynajmniej kojarzą się z klamkami, jakie stosowano w oknach dawno temu. Jednak jak się okazuje, w odświeżonej odsłonie prezentują się rewelacyjnie. A przynajmniej spełniają oczekiwania dość szerokiego grona użytkowników. Dla pozostałych producenci przygotowali duży wybór standardowych klamek okiennych. Te występują nie tylko w bieli, ale również w różnych odcieniach brązu, a nierzadko spotyka się również czarne. Niektóre posiadają zamknięcie na kluczyk albo specjalny przycisk, który jest zabezpieczeniem na przykład przed dziećmi, aby same nie otworzyły okna. Taka blokada to również skuteczna ochrona przed włamaniem. Przed zakupem klamki okiennej trzeba poważnie zastanowić się nad jej rodzajem. Należy ustalić, jaka ma to być klamka, jak ma wyglądać, a także, w jaki sposób powinna działać. Na podstawie wymiaru i mechanizmu działania należy wybrać tę odpowiednią.

Czy opłaca się dokupować klamki okienne?

Kiedy klamka okienna ulega zużyciu, psuje się lub w jakiś inny sposób motywuje użytkownika do myśli o zakupie nowej, zwykle zastanawia się on również nad tym, czy ma to sens. Warto więc rozważyć to w ten sposób. Otóż zakup całego okna wiąże się z kosztem rzędu kilkuset złotych, a czasem nawet większym. Wszystko zależy od tego, co to za okno i jakiej jest wielkości. Zakup samej klamki to wydatek kilkudziesięciu złotych. Nierzadko można trafić na promocje i wyprzedaże. W każdym razie kupno samej klamki opłaca się zdecydowanie bardziej niż całego okna. Przy zakupie okna należałoby jeszcze doliczyć koszt wymiany – robocizny oraz pianek i innych akcesoriów montażowych. Należy również podkreślić, że aktualnie można kupić bardzo różne klamki okienne. Te różnią się nie tylko rozmiarem, ale też sposobem działania, dodatkowymi funkcjami i przede wszystkim wyglądem, w tym kolorem. Można więc z łatwością znaleźć dla siebie idealną klamkę do posiadanego okna. Jeśli więc okno jest w dobrym stanie, to nie ma sensu wymieniać go na nowe. Wystarczy dokupić samą klamkę i jest to jak najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Gdzie najlepiej kupić klamki okienne?

Wybór klamek jest duży i to już wiadomo. Pytanie w takim razie, gdzie ich szukać, gdzie kupić, aby zakup ten był w stu procentach korzystny i opłacalny? W sumie sklepów, w których są dostępne, jest wiele, ale jeśli ma to być korzystna oferta i przede wszystkim ma być ten wybór, na który każdy tak czeka, to najlepiej postawić na internet. W internecie można kupić klamki każdego rodzaju, w popularnych, dostępnych kolorach i z wieloma dodatkowymi funkcjami. Niektóre sklepy są naprawdę dobrze wyposażone. Są to najczęściej sklepy, które oferują także okna oraz inne akcesoria do nich przeznaczone. Przed zakupem warto tylko dobrze sprawdzić, czy klamka będzie pasowała. Zawsze można ją zwrócić i kupić nową, ale jeśli jest ona pilnie potrzebna, to bez sensu byłoby tracić czas na wymiany. W sieci klamki są też w atrakcyjnych cenach, często są znacznie tańsze niż w sklepach stacjonarnych.

Zakończenie

Teraz bez problemu można kupić klamki, a także inne akcesoria przeznaczone do okien. Wystarczy zajrzeć do internetu, gdzie tego zakupu można dokonać po najatrakcyjniejszych cenach. Inwestycja ta jest opłacalna i to nie tylko ze względu na koszty, ale też z uwagi na możliwość szybkiego montażu. Wymiana całego okna to zdecydowanie większy wydatek, a sama czynność zajmuje zdecydowanie więcej czasu. Bez sensu wobec tego decydować się na ten krok. Najlepiej kupić klamkę, która będzie i tak pasowała do okna, a jej montaż zajmie tylko chwilę.