Herbata zielona – idealny środek na zachowanie harmonii życia!

Jeżeli szukasz napoju, który pomoże Ci pozbyć się toksyn z organizmu, wyreguluje funkcjonowanie Twoich układów trawiennych oraz nerwowych, a także doda Ci odrobinę energii – zielona herbata jest napojem stworzonym dla Ciebie. Jakie właściwości ma wywar? Skąd pochodzi? Odpowiadamy!

Zacznijmy od tego, że herbata zielona pochodzi z Chin. To tam była uprawiana już 2000 lat temu. Chińczycy szybko zrobili z niej towar eksportowy, handlując nim ze swoimi sąsiadami – Japończykami oraz mieszkańcami Bliskiego Wschodu. Zielony wywar błyskawicznie podbił świat i do dziś jest jednym z najczęściej pitych gatunków herbaty ze wszystkich!

Na co pomoże Ci herbata zielona?

Otóż, herbata zielona ma szerokie właściwości prozdrowotne. Najpopularniejszy związany jest z funkcjonowaniem flory bakteryjnej i układu trawiennego. Dzięki temu szybko eliminuje zaparcia i podobne problemy, natomiast jej zbawienny wpływ na regulację metabolizmu sprawia, że ten automatycznie wpływa na sylwetkę. Otóż osoby regularnie (z umiarem) pijące zieloną herbatę są szczuplejsze, organizm nie trzyma wody, a sylwetka zaczyna się ładnie kształtować. Każdy, kto chce się odchudzić powinien więc sięgać po właśnie ten napój.

Zielona herbata ma jednak wpływ nie tylko na zrzucanie tkanki tłuszczowej. Jej składniki eliminują toksyny z organizmu, wypłukując je w naturalny sposób. Dzięki temu kondycja całego ciała staje się lepsza, włosy lśniące, a paznokcie mocne. To ważny składnik diety, który może odmienić oblicze człowieka!

Świetnie pobudza do działania!

Warto zauważyć, że zielona herbata wpływa również na motywację do działania. Dodaje energii i zwiększa koncentrację. Jest idealnym substytutem zastępczym dla kawy czy niezdrowych napojów energetycznych. Pobudzanie się herbatą zieloną jest dozwolone również przez sportowców, którzy – pod okiem lekarza lub dietetyka – mogą dodać ją do swojego jadłospisu.

Jeżeli nie sięgałeś dotychczas po herbatę zieloną – czas zacząć! To na pewno będzie dobra decyzja!