Implanty zębowe w Warszawie i wszędzie indziej – co je charakteryzuje?

Wiele osób jest przekonanych co do tego, że estetyczny uśmiech do podstawa dobrego wyglądu. Dziś, mało kto wyobraża sobie normalne funkcjonowanie z ubytkami zębowymi, gdyż jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, do jakich może to prowadzić konsekwencji. Chociaż ten niekiedy wstydliwy dla nas problem mocno daje się nam we znaki – protetyka, a już na pewno implantologia ma dla nas bardzo ciekawe rozwiązania.  

Jeśli faktycznie interesują nas implanty zębowe Warszawa będzie doskonałym miejscem, aby rozejrzeć się za gabinetem, który zaoferuje nam ciekawą ofertę. Aby dobrze orientować się w cenach poszczególnych usług, warto wcześniej zajrzeć do Internetu i porównać, jak wygląda to w innych miastach i w różnych gabinetach.

Implanty – charakterystyka

Jeżeli chodzi o wygląd – implant zęba można nam przypominać śrubę bądź tuleję. Ich materiałem wykonania jest czysty tytan, gdyż to pierwiastek doskonale tolerowany przez ludzki organizm, a także umożliwia połączenie się implantu z kością. Dodatkowo, świetnie znosi obciążenia, na które narażone są wszelkie korzenie zębów.

Zęby umieszczone na implantach, zwykle wyglądają jak naturalne zęby. Wszelkie części metalowe, są świetnie zasłonięte przez dziąsło i ceramiczną powłokę korony. Ważne jest to, że nowy ząb nie będzie odróżniał się od naszych zębów. Wszelkie walory będą doskonale dopasowane do pozostałego uzębienia w taki sposób, aby tworzyły jedną, wspólną całość.

Aby implanty stomatologiczne mogły na stałe przyjąć się w naszym organizmie, konieczne jest spełnienie kilku istotnych warunków. To przede wszystkich spełnienie kryteriów kwalifikacji do zabiegu, odpowiednie procedury chirurgiczno-protetyczne, a także pełna współpraca pacjenta z lekarzem. Oseointegracja – to proces, w którym dochodzi do trwałego połączenia implantu z kością. Dzięki temu, istnieje gwarancja stabilności oraz zastosowania protetycznej odbudowy brakującego zęba.

Warto wiedzieć…

Stomatolodzy twierdzą, że do odrzucenia implantów dochodzi zwykle w wyniku stanu zapalnego, który jest konsekwencją złej higieny jamy ustnej, palenia tytoniu, a także parodontozy. Osoby, które dysponują wszczepionymi implantami zębowymi, powinny koniecznie wyjątkowo dbać o nie, tak samo jak o swoje własne zęby. Wymagany jest bardzo wysoki poziom higieny jamy ustnej.

Na implanty, może zdecydować się większość osób, jednak istnieją pewne przeciwwskazania. Wbrew pozorom, to jednak nie wiek pacjenta może stanowić problem, tak samo jak wszelkie urazy i choroby zębów, gdyż te wszystkie wymienione, to właśnie jedne ze wskazań do leczenia implantologicznego.

Na przestrzeni lat, implantologia bardzo się rozwinęła, a zatem czas leczenia uległ zmianie. Kiedyś mogło trwać to nawet kilka miesięcy, a dzisiaj istnieje możliwość wykonania implantu zęba oraz protetycznej korony tylko w jeden dzień! Działania prowadzi się w znieczuleniu ogólnym bądź miejscowym, co jest poprzedzone dokładnym planom, bazując na badaniach pacjenta, a także na nowoczesnej radiologicznej diagnostyce.

Uznaje się, że wiedza oraz doświadczenia lekarza, który podejmuje się leczenia implantologicznego, ma też ścisły związek z odpowiednią współpracą pacjenta. Wszystko to ma bowiem duży wpływ na to, jakie wyniki przyniesie leczenie implantami stomatologicznymi, które mogą nam zagwarantować zupełnie nowe oraz niesamowicie podobne do tych naturalnych – „trzecie zęby”.