Jak działa najem długoterminowy auta – poznaj najważniejsze zasady

Leasingowanie pojazdów stało się już na tyle modne, popularne oraz opłacalne, że większość osób decyduje się właśnie na taką formę finansowania samochodów. Dla firm to doskonała okazja, aby dość niskim kosztem powiększyć swą flotę samochodów, gdyż w przypadku przedsiębiorstw możliwe jest wliczenie opłaty do kosztów uzyskania przychodów. Wynajem długoterminowy to bardzo podobne rozwiązanie, aczkolwiek posiada pewne charakterystyczne cechy, o których warto wspomnieć jeśli planujemy postawić właśnie na tę opcję.

Sam najem długoterminowy auta nie jest to wyjście, które zarezerwowane jest jedynie dla firm, gdyż oferta kierowana jest bardzo często również dla osób prywatnych. Jeśli ktoś marzył o użytkowaniu zupełnie nowego samochodu, jednak nigdy nie dysponował taką ilością gotówki, będzie to rozwiązanie właśnie dla niego. Chociaż to auta używane cieszą się największym zainteresowaniem, te nigdy nie dają nam pewności co do zgodności opisu swojego stanu. Częstym problemem jest ukrywanie pewnych wad, a także cofanie licznika przebiegu. Wszystko prowadzi to do tego, że częściej jesteśmy zawiedzeni zakupem takiego pojazdu.

Jak najem długoterminowy auta wkupi się w nasze łaski?

Największą zaletą najmu długoterminowego jest fakt, że dość niskim kosztem możemy użytkować zupełnie nowy samochód, a wszystko to za comiesięczne opłacanie rat, których wysokość uzależniona jest od kilku kwestii. Najczęściej to model samochodu, jego wyposażenie, długość umowy i limit kilometrów.

Na uwagę zasługuje także fakt, że kwota raty zawiera w sobie już wszystko to, co potrzebne jest do normalnego funkcjonowania pojazdu. Mowa tutaj zatem o pokryciu kosztów ubezpieczenia, serwisowania w autoryzowanym punkcie, drobnych napraw i większych usterek, które nie powstały   z winy użytkownika, czy też wymiana ogumienie i części eksploatacyjnych. Naszym jedynym obowiązkiem jest to, aby samochód był zawsze zatankowany, a także by nie przekraczać ustalonego limitu kilometrów.