korony na zęby

Komu zaleca się korony na zęby? 

Korony dentystyczne mogą być zalecane w leczeniu szerokiego zakresu stomatologii odtwórczej i kosmetycznej. Korona dentystyczna pokrywa cały ząb i jest trwale połączona na swoim miejscu. Korona zapewnia wytrzymałość, estetykę i trwałą, trwałą funkcję. Korony dentystyczne są odporne na plamy i próchnicę i mogą służyć przez wiele lat. Korony dentystyczne można dopasować kolorystycznie, aby płynnie wtapiały się w Twój uśmiech, zapewniając piękne rezultaty. 

Korzyści zakładania koron dentystycznych

Istnieje kilka korzyści z założenia korony dentystycznej LuxDentica.pl, w tym:

  • Korony dentystyczne są wykonywane na zamówienie, aby pasowały do ​​Twojego uśmiechu

Doświadczony zespół zaprojektuje korony dentystyczne zgodnie z dokładnymi specyfikacjami pod względem kształtu, rozmiaru, koloru i dopasowania. Możesz mieć pewność, że ten zindywidualizowany zabieg będzie odpowiadał Twoim potrzebom, preferencjom i budżetowi.

  • Prosta procedura tworzenia i umieszczania

Niektórzy błędnie uważają, że leczenie koronami dentystycznymi jest skomplikowane lub intensywne. W rzeczywistości ta procedura jest mało inwazyjna i stosunkowo prosta. Gdy szkliwo będzie czyste i zdrowe, dentysta kształtuje ząb tak, aby mógł bezpiecznie utrzymać koronę. Następnie specjalista zrobi wrażenie i prześle te informacje do naszego zaufanego laboratorium partnerskiego. W ciągu najbliższego tygodnia lub dwóch wykwalifikowani technicy wykonają ręcznie Twoją koronę. Kiedy będzie gotowy, umieści go na twoim zębie za pomocą mocnego cementu wiążącego.

  • Pomogą przywrócić Twój dawny uśmiech

Korony dentystyczne są stosowane przede wszystkim w ramach zabiegów odtwórczych, ale oferują również liczne korzyści kosmetyczne. Ponieważ dopasowują się do zęba, mogą natychmiast korygować przebarwienia, przebarwienia, zniekształcone zęby, krzywe, odpryski, pęknięcia, złamania i inne.

  • W odpowiednio utrzymanych warunkach mogą przetrwać kilka lat

Przy odpowiedniej pielęgnacji, która obejmuje regularne szczotkowanie i nitkowanie, a także rutynowe badania i czyszczenie, te korony trwałe mogą trwać od 15 do 30 lat; oznacza to, że możesz cieszyć się korzyściami płynącymi z koron dentystycznych przez dziesięciolecia.

  • Krótki czas rekonwalescencji

Pacjenci mogą wznowić swoją normalną rutynę higieny jamy ustnej, taką jak szczotkowanie i nitkowanie zębów następnego dnia. Przez kilka tygodni zalecamy trzymanie się z dala od twardych i chrupiących pokarmów, takich jak kolba kukurydzy i słodycze, ale potem możesz powrócić do codziennej rutyny żywieniowej.