Akcesoria basenowe

Które akcesoria basenowe na pewno się przydadzą?

Twój nowy basen przydomowy jest instalowany i musisz się przygotować, aby się nim zająć. Od czego zacząć? Otworzyłeś drzwi do lat zabawy dla siebie i swojej rodziny, ale potrzebujesz porady, od czego zacząć. Konserwacja basenu nie jest trudna, ale wymaga zaangażowania. O wiele trudniej jest przywrócić basen do zdrowego stanu niż utrzymać ten stan. Pamiętaj, nie jesteś sam. Dowolna liczba specjalistów zajmujących się pielęgnacją basenów to tylko jeden telefon.

Szok do basenów

Shock to jedna z najważniejszych substancji chemicznych, które musisz mieć pod ręką w swoim basenie. Chlor, którego używasz na co dzień, zabije większość bakterii. Shock spowoduje nadmierne chlorowanie wody w basenie. Wstrząs zabija resztę bakterii w basenie, dzięki czemu można bezpiecznie w nim pływać. Pomoże oczyścić wodę, jeśli wygląda na mętną. Wstrząs jest również przydatny w leczeniu łagodnego przypadku glonów. Prawdopodobnie będziesz musiał regularnie szokować swój basen. Może być konieczne zwiększenie częstotliwości, jeśli basen jest intensywnie używany lub jeśli w Twojej okolicy wystąpiły silne burze.

Paski testowe

Paski testowe służą do określenia, jakie substancje chemiczne należy dodać do basenu, aby woda była czysta i wolna od bakterii. Niezwykle ważne jest, aby badać wodę co tydzień (lub po wspomnianych burzach, które mogą wystąpić). Wystarczy zmoczyć pasek na kilka sekund w wodzie basenowej, a pasek zmieni kolor. Następnie porównujesz kolory na swoim pasku z kolorami na wykresie dołączonym do pasków, aby określić, jakie chemikalia, jeśli w ogóle, należy dodać. Paski mierzą zasadowość, pH, wolny chlor, całkowity chlor, całkowitą twardość, kwas cyjanurowy i brom, jeśli używasz go zamiast chloru. Woda w basenie nie powinna mieć żadnego zapachu. Jeśli Twój basen śmierdzi chemikaliami lub stawem, nadszedł czas, aby go przetestować i wyleczyć.

Skimmer

To zdecydowanie niezbędne narzędzie do Twojego basenu. Skimmer to płaska siatka przymocowana do długiego słupka, który umożliwia sięgnięcie do basenu. Niektóre tyczki są przystosowane do mocowania na wymiennych głowicach, w tym na główce szczotki lub głowicy worka na liście. Prawdopodobnie będziesz używać skimmera za każdym razem, gdy pływasz, aby zebrać wszelkie zanieczyszczenia unoszące się na powierzchni wody, takie jak liście, płatki kwiatów i owady. Twój skimmer jest również przydatny do dotarcia do zabawek basenowych, które zostały przypadkowo pozostawione lub upuszczone w basenie.