Laser q-switch – technologia fal nd-yag.

Laser q-switch jako przykład urządzeń w gabinetach medycyny estetycznej.

Wizyty w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej to często potrzeby zadbania o skórę w sposób inny, niż robimy to w domu, a także różnego rodzaju przypadki, z którymi sami sobie nie poradzimy bez profesjonalnego sprzętu. Czasami oddanie się w ręce specjalistów jest po prostu bezpieczniejsze, tym bardziej że niejednokrotnie dysponują oni nowszymi możliwościami. Jedną z nich jest laser q-switch, przeznaczony do wielu różnych zabiegów.

Laser q-switch i technologia nd-yag.

Urządzenie, takie jak laser q-switch to wykorzystanie długości fal nd-yag, czyli 1064 nm. Działanie takiej wiązki świetlnej sprawia, że dociera ona do komórek pigmentowych zarówno tych wytworzonych naturalnie w naszej skórze, takich jak melanina, jak i sztucznie, czyli tusze do tatuażu czy makijażu permanentnego.

Ludzka skóra dla wiązki nd-yag jest powierzchnią całkowicie bezbarwną, natomiast światło zatrzymuje się, gdy dotrze do skupiska komórek z barwnikiem. Tam zostają one rozbite na mikrocząsteczki, które organizm jest w stanie sam wydalić.

Ważna jest też informacja, że w przypadku używania tej konkretnej wiązki, czas naświetlania skóry wynosi zaledwie jedną bilionową sekundy. Tyle powinno wystarczyć, aby rozbić komórki odpowiadające za plamy i przebarwienia, a jednocześnie nie podgrzać skóry na tyle, aby doprowadzić do ewentualnych oparzeń.

Laser q-switch i jego wykorzystanie.

W przypadku wielu różnych problemów skórnych, które charakteryzują się przebarwieniami nabytymi i naturalnie, i nie, laser q-switch ma możliwości pomocy w ich usunięciu. Oprócz tego można wykonywać, nim zabiegi upiększające. Ogólnie rzecz biorąc stosuje się go do:

– makijażu permanentnego, który za pomocą lasera q-switch można doprowadzić możliwie największego rozjaśnienia, a nawet usunięcia,

– tatuaży, bez różnicy, czy mowa to o klasycznych, wykonanych ciemnym tuszem, czy różnokolorowych, podobnie jak w przypadku makijażu, można usunąć lub maksymalnie rozjaśnić

– różnego rodzaju przebarwień skóry, powstałych wskutek chorób i problemów, takich jak na przykład plamy starcze,

– usuwania piegów i znamion, na życzenie klienta,

– peelingu laserowego, w tym najpopularniejszy wykorzystujący to urządzenie to peeling węglowy,

– zabiegów przezskórnego zamykania naczynek.

Przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegu laserem q-switch są różnego rodzaju zmiany skórne wynikające z nowotworów i przyjmowania leków fotouczulających. Ponadto należy zrezygnować z zabiegów w okresach ciąży, karmienia piersią, poważnych chorób oraz przy stosowaniu niektórych leków o czym dokładniej ma obowiązek poinformować osoba wykonująca zabieg.