Linia do produkcji pelletu drzewnego

Zwykle kompletna linia do produkcji pelletu drzewnego zawiera następujące sekcje: sekcję kruszenia, sekcję suszenia, sekcję granulowania, sekcję chłodzenia, sekcję pakowania i sekcję sterowania elektrycznego. Każda sekcja zawiera jedną lub kilka różnych maszyn niezbędnych do wytworzenia dobrej jakości pellet z biomasy.

 Kruszenie:

Jeśli twoje surowce to trociny lub wióry, które mają rozmiar 8-12 mm lub mniejszy, nie trzeba ich kruszyć; jeśli masz inne surowce, takie jak gałęzie drzew lub porzucone płyty drewniane, powinieneś je najpierw zmiażdżyć, aby zwiększyć wydajność. W przypadku granulowanej biomasy najlepsza wilgotność surowca wynosi 10–16%. W rezultacie, jeśli surowiec ma znacznie wyższą wilgotność, musimy wyposażyć suszarkę w odpowiednią linię, zobacz tutaj https://technomaszbud.pl/linie-do-produkcji-pellet-pasz-tworzyw-sztucznych . Przeciwnie, jeśli wilgotność jest zbyt niska, prawdopodobnie będziesz musiał dodać wodę do surowca i zmieszać równomiernie, aż do uzyskania odpowiedniej zawartości wilgoci pelletu.

Granulowanie części linii do produkcji pelletu biomasy:

Do produkcji granulatu przemysłowego zwykle wybieramy maszynę do granulowania z matrycą pierścieniową . Maszyna do granulowania matryc pierścieniowych składa się z pionowej matrycy pierścieniowej i wewnętrznego bębna. Nacisk wywierany jest na matrycę pierścieniową. Surowiec w systemie transportowym jest wpychany do komory granulującej za pomocą wentylatora. W komorze peletyzacyjnej bęben (nalegający na wałek i wał główny) jest nieruchomy, zaś matryca pierścieniowa obraca się, podobnie jak pralka. Materiał przechodzi przez matrycę pierścieniową i jest wytłaczany przez bęben.

Proces chłodzenia granulatu:

Nowo sprasowane granulki mają bardzo wysoką temperaturę. Proces ten polega na schłodzeniu granulek do + 3-5 ℃ temperatury pokojowej.

Istnieją inne części pomocnicze, które składają się na kompletną linię do produkcji pelletu z biomasy. W skrócie, do produkcji dobrej jakości pellet z biomasy potrzebujesz wszystkich niezbędnych urządzeń do budowy linii do produkcji pellet z biomasy.