Estee lauder double wear, Narciso Rodiguez i wiele innych możliwości – jak dobierać zapachy perfum?

Nie można spodziewać się, że wybór perfum okaże się czymś łatwym. Mamy do wyboru setki, a nawet tysiące różnych zapachów od różnych producentów co sprawia, że ciężko jest nam podjąć ostateczną decyzję. Co więcej, warto kierować się pewnymi wskazówkami, aby nasz wybór mógł być w pełni świadomy. Dzięki temu, zrozumiemy także dlaczego dane perfumy pasują do nas bardziej, niż inne.

Dobre samopoczucie to podstawa…

Wszelkie perfumy premium, takie jak Narciso Rodriguez można porównać nawet do wina. Gdyż aby wyłonić poszczególne nuty i cieszyć się zapachem, musimy być nie tylko odpowiednio wypoczęci, ale też w dobry nastroju. Nie warto dokonywać wyboru perfum, w momencie gdy jesteśmy właśnie po bardzo ciężkim dniu w pracy, ponieważ nie możemy się wówczas odpowiednio skupić. Kiedy pragniemy podejść do tego na poważnie, najlepiej nie użyć wcześniej swoich obecnych perfum. Pomijając ten krok ryzykujemy, ze oba zapachy mogą się ze sobą po prostu wymieszać. Dodatkowo, nie warto kupować z nieznanego źródła. Perfumy, podkłady i wszystkie inne cenione kosmetyki, jak np. Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510 znajdziemy w dobrych drogeriach.

Cierpliwość jest kluczem…

Warto podkreślić, że nie powinniśmy podejmować pochopnych decyzji, ponieważ wybranych zapach powinien nam się w pełni podobać. Trzy typy przetestowanych perfum to zdecydowane maksimum, w przekroju jednego dnia. Zbyt duża liczba zapachów, może nieco zdezorientować nasz zmysł powonienia, a co za tym idzie – sprawić, że nieprawidłowo odczytamy dane nuty zapachów. Kolejnego dnia, możemy bardzo pożałować zakupu, nawet jeśli były to rzekomo dobre perfumy.

Wybierzmy to, co lubimy…

Zwyczajowo, zapachy perfum dzieli się na cztery główne grupy, do których zalicza się kwiatowe, orientalne, szyprowe oraz cytrusowe. Okazuje się, że te kwiatowe i cytrusowe są zdecydowanie najpopularniejsze grupy perfum, gdyż charakteryzuje je lekkość, oraz delikatna i orzeźwiająca nuta. Po przeciwnej stronie stoją szyprowe zapachy, gdyż są one dość ciężkie, a sprawia to często występujący aromat dębowego mchu. W perfumach orientalnych, dominują raczej korzenne zapachy, jednak uda się nam w nich wyczuć chociażby kardamon.

Kiedy określmy to, na jaką grupę zapachów padnie nasz wybór, ostateczna decyzja będzie o wiele prostsza. Z drugiej strony, gdy przyjdzie nam porównać zapachy lekkich perfum, które posiadają niemal identyczną bazę, może okazać się to wręcz niemożliwe. Warto ograniczyć liczbę zapachów, jakie chcemy przetestować jednego dnia.

Papierowy tester, czy własna skóra?

Perfumerie udostępniają nam specjalne papierowe paski, które służą do testowania perfum, natomiast o wiele lepszym rozwiązaniem będzie własna skóra, a szczególnie wewnętrzna strona naszego nadgarstka. Dzięki temu, uzyskamy znacznie dokładniejszy obraz tego, jak zapach będzie prezentował się każdego dnia. To też dodatkowy powód, by nie testować większej ilości perfum w czasie jednej wizyty w sklepie. Nie mając pojęcia, od jakich pozycji rozpocząć poszukiwania, najlepiej poprosić o pomoc pracownika drogerii. To okazja ku temu, abyśmy odnaleźli taki zapach, który nigdy nie przyszedł by nam do głowy.

Bez względu na to, jaka marka perfum jest naszą ulubioną, nie ma takiej zasady aby trzymać się jedynie tych kolekcji, które uznawane są za najdroższe. Często bywa bowiem tak, że te mniej popularne zapachy mogą nas pozytywnie zaskoczyć. Kiedy pragniemy odnaleźć coś oryginalnego, opłaca się nieco poeksperymentować i rozejrzeć się wśród produktów, z którymi nigdy nie mieliśmy do czynienia.