okulary z filtrem światła niebieskiego

Okulary z filtrem światła niebieskiego – czy są soczewki ?

Tak, są soczewki kontaktowe, które są przeznaczone do noszenia nawet przez 24 godziny. Soczewki posiadają filtr Światła Niebieskiego i zalecane są dla dzieci w wieku szkolnym. Jest to wskazane, ponieważ niebieskie światło źródła świetlnego wpływa na wzrok dzieci w wieku do 10 lat. Filtr światła niebieskiego zmniejsza ryzyko powstawania szkodliwego światła. Dzięki temu można mieć pewność, że soczewki będą miały pozytywny wpływ na wzrost dziecka. Soczewki kontaktowe z filtrem światła niebieskiego są dostępne w wielu kolorach i są dostosowane do wieku dziecka. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów i mogą być noszone przez długi czas.

Czy są okulary zerówki z filtrem światła niebieskiego? 

Odpowiedź jest prosta – są! Filtry światła niebieskiego w okularach zerówkach to popularny dodatek i jest on stosowany w celu ochrony wzroku dziecka. Jest tak, ponieważ dla dzieci komputer jest jednym z największych wrogów. Dzieci spędzają przed komputerem nawet kilka godzin dziennie, co negatywnie wpływa na ich wzrok. W tym czasie, mimo że komputer nie jest tak niebezpieczny, jak słońce, niebieskie światło emitowane przez niego może uszkodzić siatkówkę i powodować problemy ze wzrokiem. Filtry światła niebieskiego w okularach zerówkach są ułożone na specjalnych soczewkach. Wejdź na: arts-optyk.pl Dzięki temu dzieci mogą korzystać ze swojego komputera i innych urządzeń emitujących światło niebieskie, ale bez wpływu na ich wzrok. Filtry światła niebieskiego w okularach zerówkach są więc bardzo bezpieczne i często stosowane są przez rodziców dzieci, które korzystają z komputera. Do tej pory nie ma jednak jednoznacznych dowodów na to, że filtry światła niebieskiego w okularach zerówkach są skuteczne. Niektórzy rodzice mają wątpliwości, czy filtry światła niebieskiego są w ogóle potrzebne.

Okulary czy soczewki kontaktowe z filtrem światła niebieskiego – co lepsze? 

Odpowiedź na pytanie „co lepsze – okulary lub soczewki kontaktowe z filtrem światła niebieskiego” jest łatwa do udzielenia. Gdyż wszystko zależy od tego, jakiego typu filtra światła niebieskiego jest potrzebny. Jeśli chodzi o filtr światła niebieskiego do komputera to lepsze okulary. Gdyż soczewki kontaktowe z filtrem światła niebieskiego w przypadku komputera nie będą działały tak dobrze, jak okulary. Jest to wynikiem tego, że nie każdy monitor ma takie samo światło. Natomiast jeśli chodzi o ochronę oczu przed światłem niebieskim występującym w naturze to najlepsze będą soczewki kontaktowe z filtrem światła niebieskiego. Gdyż takie soczewki kontaktowe zostaną założone na oczy i będą tam przez cały czas działały. Jeśli chodzi o okulary z filtrem światła niebieskiego to zostaną zdjęte z oczu w trakcie wykonywania czynności, które wymagają wzmożonego wykorzystania oczu.