Panele winylowe – idealna podłoga

Podłogi w domach to coś absolutnie typowego. Tak naprawdę trudno wyobrazić sobie bez nich normalne funkcjonowanie. Jednak jak wiadomo, tak jak każda inna rzecz również one nie są wieczne i od czasu do czasu trzeba je wymienić lub przynajmniej odnowić. Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszych czasach w sklepach mamy bardzo duży wybór produktów i nie inaczej jest także z podłogami. Czasami może być nam trudno się zdecydować, ale jeśli podejmiemy już decyzję to może warto zdecydować się na coś takiego jak panel winylowy. Na rynku obecny jest już od dłuższego czasu. A co to takiego w zasadzie? Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Panel winylowy – budowa

Są to tak naprawdę dwie warstwy, które tworzą niezwykle ciekawie zaaranżowaną podłogę. Jeśli chodzi o dolną warstwę to jest to w rzeczywistości podkład korkowy. Na podkładzie korkowym umieszczana jest warstwa estetyczna, która nadaje kształtu całości. To zazwyczaj konkretny kolor lub po prostu wzór, który zawsze wybierany jest indywidualnie, tylko i wyłącznie według uznania, bo przecież chyba nikt z nas nie chciałby mieć w swoim domu podłogi, która mu się nie podoba. W dzisiejszych czasach wybór jest tak duży, że panel winylowy może przybrać postać drewna czy nawet kamienia. Oczywiście mowa tutaj o tym jak będzie wyglądać, bo przecież wciąż nie zmienia to faktu, że wykonany jest w całości z drewna. Panel winylowy to materiał, który nadaje się do umieszczenia praktycznie w każdym pomieszczeniu. Wszystko w naszych domach musi nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim być praktyczne, a co za tym idzie łatwe w utrzymaniu i codziennym użytkowaniu.

Kilka rodzajów na rynku

Warto wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów paneli winylowych. W pierwszej kolejności powiedzmy sobie o tych, które są samoprzylepne. Jak sama nazwa wskazuje nie ma w nich raczej wielkiej filozofii, jeśli chodzi o sam montaż. Drugi typ to system typu click. Całość polega na niezwykle prostym łączeniu paneli ze sobą. Jedną z najważniejszych kwestii w tym rozwiązaniu wydaje się być to, że panele możemy kłaść na stare podłoże przez co nie ma konieczności zrywania np. płytek. Co ciekawe nadają się one również do kuchni. Zapewne wiele osób twierdzi, że drewniana podłoga w kuchni to niezbyt dobry pomysł, jednak nic bardziej mylnego. Panel winylowy jest odporny na zachlapania i w niektórych przypadkach nawet wodoodporny. Co więcej wiele z nich jest odpornych na działanie wysokich temperatur, a jak widać jest to kolejna niezwykle ważna i istotna zaleta.