Photoshop cena

Photoshop cena – jak z niego korzystać?

Chociaż Photoshop to niezwykle potężna aplikacja, jest również droga. Na szczęście istnieje wiele bezpłatnych i niedrogich aplikacji, które zawierają narzędzia podobne do tych, które można znaleźć w programie Photoshop. Poniżej możesz dowiedzieć się więcej o najpopularniejszych alternatywach programu Photoshop.

Oprogramowanie do zarządzania zdjęciami

Wielu profesjonalnych fotografów woli korzystać z aplikacji do zarządzania zdjęciami, takich jak Adobe Lightroom, Microsoft Photos lub Apple Photos. Dzięki narzędziom organizacyjnym, takim jak tagowanie i foldery, aplikacje te ułatwiają przeglądanie wielu zdjęć i zarządzanie nimi. Dogodnie zawierają one również wiele narzędzi do edycji, co oznacza, że możesz używać jednej aplikacji do wszystkich potrzeb związanych z edycją obrazu. Możesz używać programu Photoshop do niemal każdego rodzaju edycji obrazu, od retuszowania zdjęć po tworzenie wysokiej jakości grafiki. Podczas tej lekcji zapoznamy Cię z interfejsem programu Photoshop, w tym z otwieraniem plików, pracą z panelami, dostosowywaniem obszaru roboczego i zmienianiem rozmiaru ekranu.

Photoshop to złożona aplikacja i na początku może wydawać się nieco onieśmielająca. Z tego powodu zalecamy podążanie za lekcją, pobierając nasz przykładowy plik (kliknij prawym przyciskiem myszy link, aby go zapisać). Im więcej masz praktycznego doświadczenia z programem Photoshop, tym łatwiej będzie go używać.

Panel Narzędzia

Panel Narzędzia, w którym wybierasz różne narzędzia do edycji obrazów, jest jedną z najważniejszych funkcji programu Photoshop. Po wybraniu narzędzia będziesz mógł używać go z bieżącym plikiem. Kursor zmieni się, odzwierciedlając aktualnie wybrane narzędzie. Możesz także kliknąć i przytrzymać, aby wybrać inne narzędzie. Na przykład możesz kliknąć i przytrzymać narzędzie Prostokąt, aby wybrać różne narzędzia Kształt, takie jak Narzędzie Elipsa, Narzędzie Linia i Narzędzie Kształt własny.

Będziesz także mógł przeglądać i modyfikować informacje o bieżącym pliku za pomocą innych paneli w obszarze roboczym. Na przykład możesz przeglądać warstwy dokumentu w panelu Warstwy. Aby wyświetlić lub ukryć dowolny panel, kliknij menu Okno, a następnie wybierz żądany panel (obecnie widoczne panele są oznaczone znacznikiem wyboru).