Porównywarka kredytów – idealne oferty dla każdego

Zrozumienie czynników, które kredytodawcy biorą pod uwagę przy ocenie wniosków o pożyczkę, może pomóc zwiększyć szanse powodzenia. Jeśli uważasz, że którykolwiek z czynników może zaszkodzić Twojej szansie na zatwierdzenie, podejmij kroki w celu ich poprawy przed złożeniem wniosku. Korzystając z „urządzenia” dostępnego w internecie, takiego jak porównywarka kredytów, znajdujemy oferty idealne dla siebie i możemy sprawdzić czy wybrana przez nas oferta zostanie przyjęta.

Wartość twojego zabezpieczenia

Zabezpieczenie to coś, co zgadzasz się przekazać bankowi, jeśli nie jesteś w stanie dotrzymać terminu spłaty kredytu. Pożyczki, które wymagają zabezpieczenia, nazywane są pożyczkami zabezpieczonymi, natomiast pożyczki bez zabezpieczeń uznaje się za pożyczki niezabezpieczone. Zabezpieczone pożyczki mają zwykle niższe oprocentowanie niż pożyczki niezabezpieczone, ponieważ bank ma sposób na odzyskanie swoich pieniędzy, jeśli nie zapłacisz. Wartość twojego zabezpieczenia określi również częściowo, ile możesz pożyczyć. Na przykład, kiedy kupujesz dom, nie możesz pożyczyć więcej niż bieżąca wartość domu. To dlatego, że bank potrzebuje gwarancji, że będzie w stanie odzyskać wszystkie swoje pieniądze, jeśli nie będziesz w stanie nadążyć za płatnościami.

Wielkość zaliczki

Niektóre pożyczki wymagają zaliczki, a wielkość zaliczki określa, ile pieniędzy trzeba pożyczyć. Jeśli na przykład kupujesz samochód, zapłacenie więcej z góry oznacza, że ​​nie będziesz musiał pożyczać tyle od banku. W niektórych przypadkach możesz uzyskać pożyczkę bez zaliczki lub z niewielką zaliczką, ale zrozum, że zapłacisz więcej odsetek przez cały okres pożyczki, jeśli wybierzesz tę drogę.

Aktywa płynne

Kredytodawcy lubią widzieć, że masz trochę gotówki na koncie oszczędnościowym lub rynku pieniężnym, lub aktywa, które możesz łatwo zamienić w gotówkę przewyższającą pieniądze, które wykorzystujesz na zaliczkę. To uspokaja ich, że nawet jeśli doświadczysz chwilowego niepowodzenia, takiego jak utrata pracy, nadal będziesz w stanie dotrzymywać płatności, dopóki nie wrócisz na nogi. Jeśli nie masz dużo zaoszczędzonej gotówki, być może będziesz musiał zapłacić wyższą stopę procentową.