Profesjonalna obsługa celna

Przy zajmowaniu się importem towarów spoza krajów objętych umową z Polską dotyczącą strefy wolnego handlu można mieć sporo nieprzyjemnych sytuacji. Procedury celne potrafią być pochłaniające, a także przy niedopatrzeniach można stracić sporo pieniędzy. Jest na to jednak dosyć proste rozwiązanie. Można skorzystać z profesjonalnej obsługi celnej.

Dlaczego ważna jest dobra obsługa celna?

Sprowadzenie towarów z zagranicy niejednokrotnie wiąże się z koniecznością zapłaty cła. Gdy są to pojedyncze produkty nie ma to takiego znaczenia, lecz w wypadku hurtowego importu kwoty, które można zaoszczędzić są naprawdę spore. Ponadto odprawy celne wiążą się z ryzykiem płacenia kar, czy też po prostu bardzo długo trwają.

Obsługę celną można jednak powierzyć komuś innemu. Firmy, których jedną z dziedzin działania jest outsourcing obsługi procedur celnych istnieją na rynku nie od dziś i pozwalają przedsiębiorcom na zmaksymalizowanie zysków ze swojej działalności. Jedna z takich agencji celnych to firma Rusak, która na rynku obecna jest od 30 lat, a swój profesjonalizm i rzetelność może potwierdzić najważniejszymi certyfikatami takimi jak certyfikat AEO.

Decydując się na skorzystanie z usług Rusak w zakresie outsourcingu obsługi celnej można liczyć na korzyści w trzech kategoriach. Po pierwsze jest to opłacalne finansowo poprzez obniżenie kosztów administrowania procesami logistycznymi, zmniejszenie kosztów osobowych, a także zamianę kosztów na stałych na koszta zmienne. Korzyści są również formalne, gdyż w ten sposób przenosi się ryzyko na pośrednika, ma się pewność, że wszystko jest zgodne z obowiązującymi przepisami i procedurami, gdyż nad obsługą celną czuwają wykwalifikowani i profesjonalni eksperci w tym zakresie. To nie wszystko, gdyż w ten sposób można liczyć na ujednolicenie dokumentacji oraz raportowania dotyczącego spraw celnych i wzrost wydajności w realizacji odpraw celnych. Agencja celna oferuje także zabezpieczenie długu celnego do 8,4 miliona złotych w imporcie, a także 4 milionów złotych w tranzycie. Zaufani klienci mogą liczyć nawet na rozszerzenie tych gwarancji.