Prywatne przedszkole Warszawa Wilanów

Prywatne przedszkole Warszawa Wilanów – prawidłowy rozwój dziecka

Prosta gra jest doskonałym przykładem tego, jak relacje, zabawa i wspólny czas pomagają we wszystkich obszarach rozwoju dziecka. Kiedy bawisz się z dzieckiem w akuku, chowasz twarz za rękami i znów wyskakujesz. Twoje dziecko prawdopodobnie wyciąga do ciebie rękę, chichocze i uśmiecha się. Twoje dziecko mówi: „Graj dalej – to świetna zabawa!”. Idziesz dalej, a Twoje dziecko jest szczęśliwe. Ale po pewnym czasie Twoje dziecko może odwrócić wzrok. W ten sposób Twoje dziecko mówi: „Na razie dość zabawy”. Wiesz, że czas na przerwę.

Relacje: korzyści na całe życie

Ciepłe i pełne miłości interakcje między Tobą a Twoim dzieckiem rozwijają jego pewność siebie, odporność i komunikację. Twoje dziecko potrzebuje tych umiejętności w późniejszym życiu, aby radzić sobie z problemami, radzić sobie ze stresem i tworzyć zdrowe relacje z innymi ludźmi w okresie dojrzewania i dorosłości. Silne przywiązania i relacje na wczesnym etapie życia oznaczają również, że Twoje dziecko będzie miało lepsze zdrowie psychiczne i mniej problemów z zachowaniem w późniejszym czasie. Budując teraz ciepłą, pozytywną i otwartą relację ze swoim dzieckiem, pomagasz kształtować dorosłego, jakim stanie się Twoje dziecko, i dajesz mu solidne podstawy na resztę życia.

Pozytywne relacje między Tobą a Twoim dzieckiem są budowane na wartościowym czasie. Czas spędzony razem to sposób, w jaki poznajecie swoje doświadczenia, myśli, uczucia i zmieniające się zainteresowania. To pokazuje, że cenisz i doceniasz swoje dziecko, co jest dobre dla twojego związku.

Czas dla rodziny

Dobry czas może się zdarzyć zawsze i wszędzie, w środku zwykłych dni i sytuacji. Może to być wspólny śmiech podczas kąpieli malucha lub dobra rozmowa w samochodzie z nastoletnim dzieckiem. Te chwile dają szansę na przekazanie pozytywnych wiadomości poprzez uśmiech, śmiech, kontakt wzrokowy, uściski i delikatne dotknięcia. We wczesnych latach z dzieckiem rozwijanie zaufania jest ważne. Twoje dziecko poczuje się bezpiecznie, gdy dowie się, że może zaufać Tobie i innym głównym opiekunom, jeśli chodzi o zaspokojenie jego potrzeb. To poczucie bezpieczeństwa i ochrony daje Twojemu dziecku pewność w poznawaniu świata.

Możesz maksymalnie wykorzystać wspólny czas, minimalizując zakłócenia i czynniki rozpraszające uwagę. Może to być tak proste, jak odłożenie telefonu. Pomaga dziecku wiedzieć, że naprawdę chcesz spędzić z nim nieprzerwany czas. W życiu rodzinnym mogą być chwile, kiedy nie jest możliwe spędzanie z dzieckiem dużo czasu każdego dnia.