Prywatne przedszkole Warszawa Wilanów

Prywatne przedszkole Warszawa Wilanów – w jaki sposób kształtują się relacje między dziećmi?

Relacje dzieci kształtują sposób, w jaki dzieci postrzegają świat i wpływają na wszystkie obszary ich rozwoju. Poprzez relacje z rodzicami, innymi członkami rodziny i opiekunami dzieci poznają swój świat. To dlatego, że związki pozwalają dzieciom wyrazić siebie – płacz, śmiech, pytanie – i otrzymać coś w zamian – przytulenie, uśmiech, odpowiedź. To, co dzieci „dostają z powrotem”, daje im bardzo ważne informacje o tym, jaki jest świat i jak się w nim zachowywać – jak myśleć, rozumieć, komunikować się, zachowywać, okazywać emocje i rozwijać umiejętności społeczne.

Twoje relacje z innymi

Nie tylko relacje między tobą a dzieckiem kształtują rozwój. To także twoje relacje z innymi. Sposób, w jaki zachowujesz się i komunikujesz z innymi ludźmi – na przykład z partnerem, członkami rodziny, przyjaciółmi i opiekunami – pokazuje Twojemu dziecku, jak być i zachowywać się w stosunku do innych. Odwiedź: https://www.babyenglish.edu.pl.

Pokazuje również Twojemu dziecku, jak zachowają się inni ludzie w zamian. Jeśli Twoje dziecko widzi wokół siebie życzliwe i pełne szacunku relacje, uczy się być życzliwe i pełne szacunku dla innych. Na przykład, kiedy Twoje dziecko gaworzy, a Ty reagujesz w ciepły, kochający i delikatny sposób, pomagasz dziecku uczyć się komunikacji , zachowanie i emocje. Kiedy reagujesz, sprawiasz również, że Twoje dziecko czuje się bezpiecznie i budujesz silną więź między wami. A kiedy twoje dziecko czuje się bezpieczne i przywiązane do ciebie, jest bardziej prawdopodobne, że będzie miało pewność siebie, by odkrywać swój świat.

Dlaczego zabawa jest ważna dla rozwoju i relacji?

We wczesnych latach głównym sposobem uczenia się i rozwoju Twojego dziecka jest zabawa. Zabawa to frajda dla Twojego dziecka. Daje również Twojemu dziecku możliwość odkrywania, obserwowania, eksperymentowania, rozwiązywania problemów, a czasem popełniania błędów. Twój związek pomaga Twojemu dziecku czerpać jak najwięcej z zabawy. To dlatego, że twoja zachęta daje dziecku pewność siebie w odkrywaniu, eksperymentowaniu i popełnianiu błędów. Mnóstwo czasu spędzonego na zabawie, rozmowie, słuchaniu i interakcji z Tobą pomaga również Twojemu dziecku nauczyć się kluczowych umiejętności życiowych, takich jak komunikowanie się, myślenie, rozwiązywanie problemów, poruszanie się i przebywanie z innymi dziećmi i dorosłymi.