Stałe wizyty u stomatologa – czy potrzebne?

Często mówi się o tym, jak bardzo ważne są regularne wizyty u stomatologa. Wiele osób jednak nie stosuje się do takich zaleceń, zupełnie je lekceważąc, a do dentysty wybierają się dopiero wtedy, gdy odczuwają już mocny ból zęba lub zębów. Czy faktycznie regularne wizyty u stomatologa są konieczne? Dlaczego warto znaleźć swojego stomatologa i zapisywać się do niego na stałe wizyty? Odpowiadamy!

Rzadko samemu kontrolujemy swoje zęby

Trzeba przyznać, że rzadko kiedy kontroluje się stan swoich zębów samemu. Oczywiście używa się szczoteczki i past do zębów, płynów do higieny jamy ustnej, a także nitek dentystycznych i innych przydatnych produktów do pielęgnacji zębów, jednak nie oglądamy ich zazwyczaj dokładnie i nie potrafimy ocenić ich tak dobrze, jak robi to stomatolog Warszawa.  Dlatego, koniecznie należy często chodzić do dentysty, aby ten mógł ocenić stan naszych zębów oraz dziąseł.

Ząb nie boli od razu

Wydaje Ci się, że zdążysz wyleczyć zęby, kiedy poczujesz ból? Cóż, niestety może okazać się, że ból zwiastuje już bardzo poważny problem – często konieczne jest wtedy leczenie kanałowe zęba, a nierzadko dochodzi nawet do jego usunięcia. Dlatego czekanie, aż ząb zacznie boleć nie jest najlepszym posunięciem – częste kontrole sprawdzają się naprawdę najlepiej!

Dobry stomatolog w Warszawie – nie tylko leczy

Stomatologia to nie tylko leczenie zębów, ale również zapobieganie występowania ubytków. Dobry stomatolog proponuje zabiegi, które wzmacniają żeby i poprawiają ich kondycję. Popularny jest skaling oraz piaskowanie. Jeżeli usłyszysz taką prepozycję od swojego lekarza, to nie myśl. Że chce on naciągnąć Cię na wizytę – takie zabiegi naprawdę są ważne dla naszego zdrowia.

Jak często odwiedzać stomatologa?

Najczęściej zaleca się odwiedzanie stomatologa raz na pół roku, w celu przeglądu stanu zębów. Warto jednak udać się do dentysty raz na 3 miesiące, wtedy szansa na wyłapanie nawet małej zmiany jest bardzo duża i uchroni przed dłuższym i kosztowniejszym leczeniem, np. leczeniem kanałowym, które często wymaga nawet kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Sprawdzony stomatolog jest skarbem!

Warto mieć własnego, sprawdzonego stomatologa, który dobrze nas zna i zna historię naszego uzębienia. Dzięki temu jego leczenie może być znacznie skuteczniejsze. Warto bowiem pamiętać, że nie każdy reaguje tak samo na leczenie. Przykładem może być leczenie zębów kanałowe – po takim leczeniu niektórzy pacjenci będą odczuwać ból i dyskomfort jeszcze przez kilka miesięcy po wyleczeniu, inni w ogóle. Znając organizm pacjenta, lekarz może lepiej dopasować leczenie i spokojnie je przeprowadzić.