Tablica korkowa – do czego może nam się przydać? Jakie spotkamy jej rozmiary?

W wyniku natłoku obowiązków, często zdarza się nam zapominać o niektórych ważnych sprawach. Ważne telefony, spotkania, wizyty u lekarzy, a także inne obowiązki to sprawy, o których nie wolno nam zapominać. Niestety, im więcej spoczywa na naszych barkach, tym łatwiej o sytuację, w której o czymś zdarzy się nam zapomnieć. Uznaje się, że najlepsza metoda to zapisywanie wszystkich takich spraw w jednym miejscu, a najlepiej jeśli informacje te będą dostępne w zasięgu naszego wzroku.

Na pewno jest z najlepszych rozwiązań w takim wypadku, okaże się tablica korkowa. Szczególnie, jeśli mamy możliwość umieszczenia jej na ścianie niedaleko biurka. Dzięki temu, zawsze będzie ona dla nas widoczna. Daje nam ona możliwość bardzo szybkiego dodawania nowych informacji, a wszystko dzięki wykorzystaniu szpilki, która doskonale wbija się w miękki korek.

Tablica korkowa, jako podstawowy element każdego biura i szkoły…

Chociaż wydaje się to być stwierdzeniem na wyrost, tablica korkowa potrafi być jednym z fundamentów funkcjonowania firmy! Jest to bowiem miejsce, gdzie znajdują się kawałki papieru z najistotniejszymi informacjami. Bardzo ważne numery telefonów, adresy e-mail, a także ogłoszenia dla pracowników. Tablice korkowe są w stanie przyjąć dosłownie każdy rodzaj informacji, jakie tylko jesteśmy w stanie umieścić na kartce papieru. Co więcej, okazuje się, że są one także najbardziej trwałe spośród innych tablic. Są wykonane z materiału naturalnego, a to gwarancja bezpiecznego i wieloletniego użytkowania. Kompletnie niepotrzebna okaże się wówczas niewygodna taśma klejąca, gdyż wystarczą nam jedynie szpilki wielokrotnego użytku.

Korkowe tablice świetnie odnajdują się również w środowisku szkolnym, gdzie nauczyciel może umieszczać najważniejsze informacje dla swoich uczniów, a Ci drudzy chociażby swoje prace plastyczne, szkole gazetki i wiele innych. Tablica korkowa to także świetne miejsce, aby prezentować na niej swoje wspomnienia w postaci zdjęć, a tutaj miejsce jej umieszczenia nie ma już kompletnego znaczenia. Dzięki korkowej powierzchni, nasze fotograficzne kolaże możemy modyfikować i aktualizować do woli.

Jakie spotkamy rozmiary tablic korkowych?

Tak naprawdę, odnajdziemy sporo dostępnych rozmiarów tablic korkowych. Nawet takie, które posiadają wielkość kartki A5, a ten największe będą nawet w rozmiarach A0! Niezależnie od tego, nie są one zbyt ciężkie, stąd bardzo łatwo jest je zamocować na każdej ścianie. Wystarczy jedynie wykorzystać małe haczyki, które zamocujemy do ściany za pomocą zwykłych kołków. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, aby tablica korkowa mogła również znaleźć się na szafce lub biurku, opierając ją o ścianę. Ramki tablic, które wykonane są z naturalnego, w największej liczbie przypadków sosnowego drewna, które bywa niekiedy lakierowane. Dzięki temu, zachowuje swoją naturalną fakturę oraz wygląd.