Ubezpieczenie w podróży do Moskwy

Zwiedzanie jest ekscytującą przygodą, którą można odbywać każdego lata i wiosną, a przynajmniej raz do roku. Jest wiele miejsc wartych odwiedzenia: Praga, Warszawa, Mediolan, a to tylko część z nich. Jednak jednym z najciekawszych miast w tej części globu jest Moskwa, której ten artykuł został całkowicie poświęcony.

Ubezpieczenie w podróży – podstawowe informacje na temat Moskwy

Jeśli zapakowałeś/zapakowałaś już ubezpieczenie w podróży pora na parę faktów na temat Moskwy.

Moskwa jest stolicą Federacji Rosyjskiej i jej największym miastem, gdzie mieszka ponad 12 milionów mieszkańców. Jest to niewątpliwie centrum kulturalne, sportowe oraz naukowe. Moskwa jest na 11 miejscu, jeśli chodzi o najludniejsze miasta świata oraz zajmuje dziewiąte miejsce na liście najdroższych miast świata.

Moskwa jest położona nad rzeką Moskwa w centralnej części Federacji Rosyjskiej. Podczas zwiedzania miasta z ubezpieczeniem podróżniczym w kieszeni można łatwo zauważyć tłumy turystów nad rzeką w letni dzień.

Ubezpieczenie w podróży – jak dojechać do Moskwy?

Jeśli ubezpieczenie podróżne znajduje się już w twoim bagażu podręcznym warto udać się na najbliższe lotnisko i wsiąść do samolotu, który poleci do stolicy Rosji. Największym lotniskiem w Federacji Rosyjskiej znajdującym się w obrębie miasta Moskwa jest Port Lotniczy Sheremetyevo, który jest położony około 30 kilometrów (18 mil) od centrum Moskwy. Lotnisko należy do największych na świecie i obsługuje około 32 milionów pasażerów każdego roku, którzy wybierają loty krajowe, międzynarodowe oraz międzykontynentalne.

Zwiedzanie Moskwy może być ciekawym doświadczeniem dla każdego podróżnika. Jednak, aby wakacje w Moskwie były bezpieczne i udane, warto zakupić ubezpieczenie podróżnicze przed wyjazdem do Federacji Rosyjskiej.