Usuwanie pluskiew Warszawa

Usuwanie pluskiew Warszawa – jak poradzić sobie z ukąszeniem? 

Pluskwy nie mają skrzydeł, więc polegają na zwierzętach lub ludziach, którzy przenoszą je z miejsca na miejsce. Zwykle dostają się do Twojego domu po całonocnej wycieczce — zabierając Twój bagaż lub ubranie. Lub mogą wejść do twojego domu, jeśli przyniesiesz używane meble, które są zarażone. Mogą również przemieszczać się z jednego mieszkania do drugiego, jeśli budynek lub hotel jest zainfekowany.

Objawy ukąszenia pluskwy

Pluskwy wydzielają niewielką ilość środka znieczulającego przed zjedzeniem ludzi, więc nie poczujesz tego, gdy cię ugryzą. Czasami może minąć kilka dni, zanim pojawią się objawy ukąszeń pluskiew. U niektórych osób nigdy nie pojawiają się zauważalne objawy po ukąszeniach pluskiew. Dowiedz się więcej: https://www.foxzwalczanieszkodnikow.pl/oferta/dezynsekcja/pluskwa.

Około 30 do 60 procent ludzi nigdy nie reaguje na ugryzienie pluskwy. Kiedy objawy się rozwijają, ukąszenia są zwykle:

  • czerwony i spuchnięty, z ciemną plamką pośrodku każdego kęsa (mogą również wyglądać jak ul lub pręga);
  • ułożone w linie lub skupiska, z wieloma zgrupowanymi razem;
  • swędzący;
  • palenie;
  • pęcherze wypełnione płynem;
  • możesz również znaleźć plamy krwi na prześcieradłach od drapania;
  • Drapanie ukąszeń owadów może spowodować ich krwawienie lub zakażenie.

Czy pluskwy gryzą każdej nocy?

Pluskwy nie zawsze karmią się każdej nocy. W rzeczywistości mogą wytrzymać kilka tygodni bez jedzenia. Może to brzmieć dobrze, ale może utrudnić zauważenie, że w twoim domu są pluskwy. W rzeczywistości zrozumienie, że ukąszenia są częścią większego schematu, może zająć kilka tygodni. Jest to problematyczne, ponieważ pluskwy mogą się bardzo szybko rozmnażać. Samica może składać jaja co 3-4 dni. Pluskwy mogą ugryźć każdą część ciała. Jednak zwykle gryzą obszary skóry, które są odsłonięte podczas snu. Obejmuje to twarz, szyję, ramiona i dłonie. Jeśli zazwyczaj chodzisz do łóżka w piżamie, pluskwa ugryzie wzdłuż linii ubrania.

Chociaż rzadko, odnotowano pojedyncze przypadki ogólnoustrojowych reakcji alergicznych na ukąszenia pluskiew. Reakcje zazwyczaj obejmowały pokrzywkę, astmę, aw rzadkich przypadkach wstrząs anafilaktyczny. Ponadto ciągłe drapanie zmian spowodowanych ukąszeniami pluskiew może prowadzić do wtórnych infekcji, takich jak liszajec, zapalenie mieszków włosowych lub zapalenie tkanki łącznej. Aby zmniejszyć ryzyko infekcji, ukąszenia należy myć wodą z mydłem i starać się ich nie drapać.