Video Marketing i jego rola w świecie

Strategia marketingowa składa się z wielu elementów. Jednym z nich jest właśnie video marketing, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Niesie on za sobą wiele korzyści dla firm, które zdecydują się wybrać ten element, lecz też niesie za sobą wiele wyzwań. Z czym go się je? Jak zacząć? Czym on w ogóle jest? Czy faktycznie jest tak przydatny jak się mówi? Pytań zawsze jest sporo, lecz na każde pytanie znajdzie się też odpowiedź.

Czym jest video marketing?

Ten rodzaj marketingu to nic innego, jak treści wizualne, które trafiają do odbiorców w różnym formacie (obrazów statyczny i obrazów ruchomych). Obrazy statyczne to nic innego jak wykresy, zdjęcia czy grafiki, które tak dobrze wszyscy znamy. Obrazy ruchome to najprościej mówiąc oglądane przez nas filmy. Gdzie możemy spotkać video marketing? Prawie wszędzie. Występuje on na stronach internetowych, mediach społecznościowych, telewizji czy w newsletterach. Jest dość powszechna forma marketingu w tych czasach. Ale czy jest ona potrzebna?

Po co nam w ogóle video marketing?

Każda firma, której zależy na byciu rozpoznawalnym i budowaniu swej marki, lecz też na zbudowaniu zaufania odbiorców, powinna wykorzystać ową gałąź marketingu. Treści reklamowe ujęte w ten sposób spełniają wszystkie z powyższych funkcji. Klienci, którzy oglądają treści w formie filmu o wiele częściej i bardziej ufają danej firmie, ponieważ pokazują one prawdziwą twarz ludzi, którzy tam pracują. W dodatku poprawiają świadomość odbiorców w temacie danej marki. Dla każdego przedsiębiorcy, któremu na tym zależy jest to idealne rozwiązanie.

Niestety nie jest to tanie

Video marketing wymaga jednak dosyć sporego funduszu. Aby nagrać wideo trzeba do tego ludzi, którzy się na tym znają, lecz też sprzętu – aparatów, statywów, obiektywów, kamer, lamp, itd. Nie jest to tanie przedsięwzięcie, gdyż dobry sprzęt niestety jest drogi. W tej kwestii oszczędność jest nieważna, gdyż zawsze chcemy uzyskać jak najlepszy efekt, a bez sprzętu to niemożliwe. Oczywiście nie wolno ignorować roli ludzi w tym procesie. Fachowcy w tej branży potrafią działać cuda, lecz również mają swoją cenę, która nie jest mała. Skoro to tak dużo kosztuję, czy jest opłacalne?

Oczywiście, że się opłaca!

Pieniądze oraz trud w włożony w działania związane z video marketingiem są jak najbardziej opłacalne. Dlaczego? Filmy pomagają nawiązać relacje z odbiorcami, pobudzić u nich chęć do działania oraz pokazać, że jest się uczciwym. Treści wideo pomagają marce w dość dużym stopniu. Zwiększają jej widoczność w sieci dzięki słowom kluczowym ,tytułom oraz opisom. Pozwalają wypozycjonować film, nie tylko w serwisie YouTube, lecz też w wyszukiwarce Google.

Wiedząc czym jest video marketing i z czym go się je musimy pamiętać też o wyzwaniach jakie przed nami stawia. Nie skupiajmy się na nich, lecz zawsze myślmy o ewentualnych problemach i potrzebach przy wdrażaniu go. Jak już wiemy, nie jest to tania rzecz, lecz przynosi ona nam wiele korzyści, które sprawiają, że pieniądze nie są najważniejsze.