Zadaszenie basenu

Zadaszenie basenu – projekty konstrukcji 

Baseny czasami nazywane basenami podniesionymi, podwyższonymi lub wysokimi, stanowią wyjątkowe wyzwanie w zakresie ich projektowania, instalacji i budowy ze względu na obciążenie ciężarem konstrukcji budynku. Fizyczny ciężar wody i struktura zatrzymująca wodę niecki basenu, nie tylko dachu, ale także tkaniny podłóg poniżej, wspierają ten projekt.

Konstrukcja zadaszenia

W przeszłości problem ten był rozwiązywany przy użyciu paneli ze stali nierdzewnej 316 lub konstrukcji z wykładziną, aby zmniejszyć wagę w porównaniu z betonową skorupą. Gama basenów idzie o krok naprzód dzięki unikalnej jednoczęściowej konstrukcji VivaPool.pl kompozytowej i nadaje się do tego zastosowania ze względu na ekstremalnie lekką konstrukcję skorupy basenów.

Konstrukcja ta wykorzystuje najnowocześniejszą technologię kompozytową z przemysłu lotniczego i sportów motorowych w zastosowaniu ceramiki i włókna węglowego. Zmniejsza to wagę konstrukcji utrzymującej wodę do poziomu poniżej 3 ton metrycznych na basenie o wymiarach 11 m x 4 m na dachu, odpowiednim dla maksymalnie 12 dorosłych kąpiących się jednocześnie w środowisku komercyjnym, takim jak butikowy hotel, penthouse lub apartament budynek. W porównaniu z konstrukcją basenu dachowego ze stali nierdzewnej waga jest zaledwie ułamkiem, a połączenia w sekcjach basenu są całkowicie wyeliminowane, bez konieczności posiadania specjalistycznych umiejętności na miejscu, aby zapewnić jego wodoszczelność.

Nowoczesne technologie

Gama projektów basenów dachowych z technologią max żebra rozciąga się do 13,3 m x 4,5 m i jest podnoszona za pomocą dźwigu lub helikoptera w formie unibody. Gwarantuje to, że basen będzie wodoszczelny przez cały okres eksploatacji bez spoin i szwów, które stwarzają ryzyko awarii i kosztownych kosztów konserwacji.

Wewnętrzna konstrukcja niecki basenu jest zwężana, aby zmniejszyć objętość wody, a tym samym wagę, co daje możliwość dodatkowej głębokości wody, ponieważ baseny na dachu są zwykle zbyt płytkie, aby wyżsi pływacy mogli się w nich wygodnie bawić. System filtracji basenów dachowych wykorzystuje unikalny system rur, który eliminuje połączenia rur w podkonstrukcji, a tym samym kosztowne pod zagrodami i włazami serwisowymi, przy jednoczesnym zachowaniu najczystszej jakości wody. Pomieszczenia techniczne można montować poza siedzibą firmy, co daje całkowity czas realizacji od zamówienia do instalacji wynoszący 6-8 tygodni, podczas gdy czas na miejscu to zaledwie kilka dni.