Zastosowanie kurtyn paskowych

Zarówno wewnątrz jak też na zewnątrz pomieszczeń kurtyny przemysłowe mogą znaleźć swoje zastosowanie. Najczęściej są one stosowane w miejscach, gdzie znajdują się trudne warunki, gdzie są w stanie zapewnić między innymi ograniczenie utraty ciepła czy zimna w pomieszczeniach. Ma to duże znaczenie w takich miejscach jak chłodnie czy miejsca przechowywania żywności.

Jakie funkcje pełnią kurtyny?

Przy wybieraniu kurtyn trzeba brać pod uwagę jakie funkcje mają one pełnić. Wymienić w tym względzie można funkcje:

– osłaniania maszyn,

– przegradzania pomieszczeń,

– bram w formie paskowej,

– oddzielania stanowisk wykonywania pracy,

– wydzielania stref w budynkach firmowych.

Właściwe zastosowanie kurtyn jest w stanie zapewnić między innymi podniesienie komfortu wykonywania pracy, jak też bezpieczeństwa w miejscach pracy. Dodatkowo kurtyny przemysłowe pozwalają zapewnić ograniczenie kosztów eksploatowania budynku.

Dostosowanie kurtyn do konkretnego miejsca

Wybierając kurtyny można postawić na takie, które sprawdzą się przy korzystaniu z nich w konkretnych warunkach. Jeśli chce się indywidualnie dopasować kurtyny niezbędne jest postawienie na takie, które mają odpowiednie typy pasów.

Ważne jest decydowanie się na takie kurtyny, które są wykonane w sposób pozwalający na uzyskanie odpowiedniego poziomu trwałości. Wówczas można zapewnić odpowiednio długi czas użytkowania bez występowania uszkodzeń kurtyn pod wpływem użytkowania. Bywa to ważne między innymi w takich miejscach, w których występuje duży ruch.